Vstupejte na stránky s prodejem alkoholu.
Pro vstup na web musíte být starší 18-ti let.

« Zpět na přehled vinářství

Domaine La Suffrene

Vinař

Cédric Gravier

Adresa

La Cadière-d'Azur

Popis

Historie vinařství La Suffrene trvá již mnoho generací. Ale až Cédric Gravier, který v roce 1996 převzal rodinný podnik, vybudoval opravdu moderní vinařství. Vystavěl nové objekty s moderními, nerezovými technologiemi pro fermentaci s řízenou teplotou a pořídil velké dubové sudy o objemu 6000 L na stárnutí vína. Výhodou je to, že vše je pod „jednou střechou“ od kvašení, stárnutí, skladování až po plnění do láhví.
Vinařství Domaine La Suffrene se rozkládá na 50 hektarech nádherných, terasovitých parcelách v AOC Bandol mezi městy La Cadière-d'Azur a Le Castellet.
Zdejší kvalita vín je ovlivněna přímořským podnebím, osvěžujícím vlivem mořského vzduchu a značným množstvím slunečního svitu. Dále pak jedinečným geologickým podložím, které se skládá z jílů a vápence. Důležité jsou také podzimní a jarní deště, kdy napadne kolem 650 mm srážek, voda vsákne do země a zachovává vlhkost po dlouhé období.
To vše přináší ideální prostředí pro typické provensálské odrůdy Mourvèdre, Grenache, Cinsault a Carignan. Hlavní odrůdou vína je ovšem Mourvèdre, který přináší krásnou strukturu a velkou paletu chutí a vůní od lékořice, koření, višní, ostružin až po kůži a lanýžů. K výsledné harmonii cuvée přispívají hrozny odrůd Cinsault, Grenache a Carignan. Červené víno před lahvováním zraje 18 měsíců v dubových sudech.
La Suffrene používá tradiční metodu pěstování vína, kdy se v červenci prořezává víno, aby byly dodrženy předepsané výnosy maximálně 40 hl vína na hektar vinic. Vlastní sklizeň probíhá ručně od září do října.
La Suffrene to jsou typická bandolská vína s obrovským potenciálem, který u červených vín je minimálně 15 let. Jak se říká "dobrý Bandol" potřebuje čas.

Charakteristika

Založení: 1996
Plocha: 60 ha
Produkce: 1600 hl
Hektarový výnos: 40 hl/ha
Půda: jílovitá, vápenitá, písčito - bahnitá
Odrůdy: Mourvèdre, Grenache, Cinsault, Carignan, Clairette, Ugni blanc a Sauvignon
Stáří vinic: 30 let

Vína z vinařství