Vstupejte na stránky s prodejem alkoholu.
Pro vstup na web musíte být starší 18-ti let.

« Zpět na přehled vinářství

Domaine de Grandpré

Vinař

Valérie Vidal Revel

Adresa

Puget Ville

Popis

Vinařství bylo založeno v roce 1957 a rozprostírá se na 20 ha půdy v údolí Puget Ville. Vnučka majitele, Valérie Vidal Revel je zamilovaná do tohoto místa a navázala na práci svého dědečka.
Vinice jsou zařazeny do vín Côtes de Provence a jsou nasměrovány na jiho-východ, využívají přímořský mikroklimat a působení teplého vánku. Vinařství je zařazeno do bio zemědělství a využívá tradiční metody výroby vína. Pro splnění přísných pravidel registrace pěstuje jen schválené vinné odrůdy a to Carignan, Cinsault, Grenache, Mourvèdre, Syrah a Rolle. Aby vinařství splňovalo přísnou klasifikaci Côtes de Provence, vyrábí maximálně 40 hl vína na hektar půdy, což činí okolo 800 hl vína ročně.

Vína růžová, mají ovocný a kořeněný charakter. Cuvée Favorite je víno elegantní a plné. Víno se hodí k pití přes celý den, ke všem pokrmům.
Víno bílé se vyrábí z odrůdy Rolle (Vermentino), je to víno světlé barvy s květinovou vůní a ovocnou chutí. Jedná se o víno suché, minerální a jemné.
Půda (LeTerroir) je zbarvena do červené a okrové barvy, jedná se o půdu kamennou a oblázkovou. Slunce zde svítí 300 dnů v roce a protože zde fouká provensálský vítr Mistral, jsou vinohrady zdravé a vína plná. Sběr vína se provádí manuálně.

Charakteristika

Založení: 1981
Plocha: 25 ha
Produkce: 6000 hl
Hektarový výnos: 30 hl/ha v AOC
Půda: jílovito - břidlicová
Odrůdy: Carignan, Cinsault, Grenache, Mourvèdre, Syrah a Rolle
Nádrže: z nerezi a oceli
Stáří vinic: 10 - 50 let

Vína z vinařství